Tallinna Lillefestival

 

Tallinna lillefestivali ideeks on täisväärtuslik ja omapärane kultuurielamus, mis on ellu kutsutud aiakujunduskunsti propageerimiseks ja heade aiakujundustraditsioonide taasloomiseks.

Festivalist on kujunenud iga‑aastane traditsiooniline suurüritus, mis toob Tallinna aiandus- ja lillehuvilisi nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Kogu suve kestev lillepidu Tallinna Tornide väljakul on andnud suurepärase ülevaate nii aiakunstist kui ka aia pidamise kunstist. Kevadest hilissügiseni on ka need inimesed, kellel oma koduaeda pole, saanud jälgida, kuidas ühest aiast on aed saanud ja milliseid muutusi ühe üürikese Eestimaa suve jooksul taimed teevad. Meie silme all on igal aastal kolme kuu jooksul mustast maalapist lopsakas aed saanud.

Valminud teoste juures eksponeeritakse informatsiooni iluaia loojate, loomise ja toetajate kohta. Lisaks valmib igal aastal festivali tegevusi ja toetajaid tutvustav spetsiaalne buklett.

Festivali sihtgrupiks on inimene, kes hoolib ümbritsevast loodusest ja rohelisest taimest ning keda huvitab kodukaunistamine ja aiakujundamine.

Linnahaljastus osales 2009. aastal toimunud esimesel Tallinna Lillefestivalil.

 

  • Tallinna_Lillefestival_2009_007
  • Tallinna_Lillefestival_2009_008
  • Tallinna_Lillefestival_2009_006